Nový formát video reklamy od MediaClubu – B.A.R

Prima představila nový video formát, který kombinuje zásah v online prostředí s klasickou televizní kampaní. Pro koho je určen a jaké přináší výhody?

 

Co B.A.R je?

 

B.A.R, neboli Bumper Ad Reach je krátky, 6-ti sekundový, proklikový video formát, který kombinuje umístnění v online a TV prostoru. V TV je umístněn na začátku reklamního breaku, a vysílá se výhradně na stanicích FTV Prima.

Jeho hlavním účelem je rychlé vybudování zásahu s minimalizací nákladů. Kombinací širokoplošného média jako je televize a měritelného online prostředí má potenciál zasáhnout širokou populaci.

Hlavní výhody B.A.R

 

  • Maximalizace zásahů díky TV v kombinací s přesnou prací s daty pomocí online – jste schopni vyhodocovat réalný zásah, podobně jako při čistě online formátech.
  • Tento formát se nakupuje na imprese (podobně jako jiné online formáty), ne na GRPy jako klasické televizní reklamní spoty.
  • Vysoký zásah lze při tomto formátu dosáhnout za podstatně nižší rozpočet než čistá GRP TV kampaň – tím pádem dosáhnou na vysoký zásah a povědomí v TV i značky s menšími rozpočty.

 

Pro koho je B.A.R vhodný

 

  • Pro značky, které už mají kampaně v TV ve formě sponzoringu nebo menších GRPových kampaní, ale zároveň nakupují YouTube videa.
  • Také je vhodný pro značky které ještě nejsou aktivní v TV, ale už mají silný brand v online prostoru a využívají YouTube jako médium pro video kampaně. Pro tyto značky pak může představovat levnejši atraktivní variantu dostání se do povědomí i v rámci televize, vzhledem k tomu že formáty jsou v online a televizním prostředí provázány.
  • Doporučení od MediaClubu je rozpočet 600 tis. Kč / 2 týdny aby splnila kampaň požadovaný zásah a frekvenci, tím pádem je vhodný pro menší až střední společnosti. (S tím jakým způsobem zvolit ideální mediální mix vám radi poradíme).
  • Pro značky, které chtějí osolvit tzv. Light Digital Viewers, tedy uživatelé který sledují televizi méně (např. mladší generace), ale tráví více času v nline prostředí.