MARKETINGOVÝ SLOVNÍK

Dynamický (html5) banner

Dynamický (HTML5) banner je typ online reklamy, který využívá pokročilé technologie, jako je HTML5, CSS3 a JavaScript, k vytvoření interaktivních a poutavých reklamních prvků. Tyto bannery se liší od tradičních statických bannerů tím, že se hýbou a umožňují větší interakci mezi uživatelem a reklamou. Mohou zobrazovat různý obsah v závislosti na čase, poloze uživatele nebo jeho chování na webu.

Dynamické HTML5 bannery přinášejí inzerentům řadu výhod. Jsou vizuálně atraktivnější a interaktivnější než statické bannery, což může vést k vyšší míře zapojení uživatelů a konverzí. Díky své dynamické povaze mohou také poskytnout personalizovaný zážitek pro každého uživatele tím, že zobrazují obsah, který je pro něj nejrelevantnější. To může zvýšit efektivitu reklamní kampaně.

Přestože dynamické HTML5 bannery přinášejí mnoho výhod, jejich vývoj a implementace může být náročnější než u tradičních statických bannerů. Nicméně, s pravými nástroji a odbornými znalostmi, dynamické HTML5 bannery mohou být silným nástrojem pro online marketing.

Hledáte konkrétní pojem?