MARKETINGOVÝ SLOVNÍK

Digitální marketing

Digitální marketing

Digitální marketing, dříve známý jako online marketing či internetový marketing, představuje metody marketingové komunikace a propagace využívající internet a digitální media k dosažení specifických marketingových cílů. Obsahuje různé obory a disciplíny, včetně optimalizace pro vyhledávače (SEO), PPC reklamy, využívání sociálních sítí, e-mailového marketingu, marketingu zaměřeného na obsah a mnoho dalších. Hlavním cílem těchto aktivit je zapojení a interakce s potenciálními zákazníky na internetu.

Digitální marketing se opírá o využití různých digitálních služeb a platforem, které umožňují efektivně tyto aktivity spravovat. Patří sem analytické nástroje, e-mailové klienty, nástroje pro správu sociálních sítí a grafické nástroje.

Mezi přednosti digitálního marketingu patří jeho rozsáhlý dosah, jelikož v současnosti je na internetu aktivní přes 5.3 miliard uživatelů, a očekává se, že s rostoucí digitalizací se tento počet bude nadále zvyšovat.

Další výhodou je možnost měření a analýzy téměř jakékoli metriky, což umožňuje důkladně vyhodnocovat výsledky a optimalizovat marketingové kampaně. Díky tomu je digitální marketing také nákladově efektivní, neboť umožňuje cíleně investovat prostředky do strategií, které skutečně přinášejí výsledky. Navíc je vysoko flexibilní, umožňuje rychlou adaptaci a změnu strategií v reálném čase.

Hledáte konkrétní pojem?